h1

Kurtide MM-võistluste kokkuvõte

07/07/2016

Kurtide MM toimus 25.06-03.07.2016, Stara Zagoras, Bulgaarias. Seal osalesid 4 sportlast ja 1 esindaja.

Väljusime 27.juuli varahommikul lennuga Frankfurti, sealt edasi Sofiasse, bussiga sõit kestis 2,5 tundi Stara Zagorasse. Ilm oli suurepärane – väga soe.
Õhtul tegin väikese soojenduse, enesetunne oli OK ainult, et ma polnud harjunud palavusega, kuid see läks üle. Kohal olles selgus võistlustest programm, mis oli mu jaoks natuke ebamugav, nagu 2013 olümpiamängudel, Sofias.

imageTeise päeval ja kolmandal päeval olid tähtsad päevad, lootsime Eestile medaleid. Lõpuks toodi Eestile mitu medalit (Cathy Saem – seitsmevõistluses Pronks, Marja-Liisa – kõrgushüppes Hõbe, Emilija Manninen – 400m tõkkejooksus Hõbe) Neljandal päeval oli vaba võistluspäev.

Viiendal võistluspäeval tuli mul raske võistluspäeva 2 alal (100m tõkkejooks ja odavise). imageIlm oli väga väga palav ja päikesepaistleline. Hommikune meeleolu oli valdavalt unine, kuid mida lähemale stardiaeg. Startisin esimeses poolfinaali, mis algas kell 10.30, Jooksin rahulikult ajaga 14,82 (-0,9) teisena. Pääsesin finaali. Õhtupoolikul viskasin oda tulemusega 37,63m, saavutasin 5 koha, seega polnud mina rahul, kuid jälle mul tuli õlavalu. Polnud mõtet jätkata visata. 1 tunni pärast algas tõkkejooksu finaal. Enesetunne oli tõeliselt super. Soojenduse ajal oli tehnika parem kui hommikul. Jooksin kõrvuti ukrainlasega, kes on siiani maailmarekordiomanik (aeg 14,21). Võitsin MMilt hõbemedali 100m tõkkejooksus ajaga 14.39, see tulemus tähistas ühtlasi isiklikurekordi (2008) kordamist. Esikoht läks ukrainlannale Yulija Shapoval´ile ajaga 14.25.

Viimasel võistluspäeval hüppasin kaugust. Ilm oli tuuline ja sadas paduvihm, juba soojendusel oli näha, et väga pikki hüppeid täna saab näha. Esimesel katsel oli tugev tuuline ja see häiris hoojooksu. Neljandal katsel paduvihmale vaatamata hüppasin kaugust ning sain isikliku rekordi 5,73, varem oli 5,70 ja samas püstitasin ühtlasi uue Eesti kurtide rekordi. Viiendal katsel püüdsin paremini hüpata, aga astusin üle. Näha oli videost, et hüppasin 6m lähedale, kuuendal katsel olin juba väsinud ja hüppasin 5,61m. Olen tulemusega väga rahul.

Naiste 4×100 meetri teatejooksus saavutas Eesti naiskond koosseisus Cathy Saem, Emilija Manninen, Marja-Liisa Landar, mina ajaga 50,56 neljanda koha. Võidu võttis vene naiskond ajaga 47.21, püstitades uue kurtide maailma rekordi.

Tõime Eestile 5 medalit (3 hõbedat ja 2 pronksi). 🙂 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: